Поради особам з інвалідністю, які потребують протезування

Кожна особа з інвалідністю має знати, що після ампутації протезування можливо відразу ж після зняття післяопераційних швів, навіть при наявності свіжого і ще незміцнілого рубця. У деяких випадках підготовчий період перед початком протезування (що полягає в призначенні фізіо- та ЛФК-процедур для зняття надлишкового набряку і зміцнення рубця) може бути дуже коротким, а іноді просто відсутній - відразу ж призначається лікувально-тренувальний або постійний протез. Однак в значній частині випадків через тривале загоєння кукси, погіршення стану здоров'я цей період збільшується на місяць, а то й на рік. Так перенесений інфаркт міокарда змушує відстрочити протезування на 24 місяці. Подовжити з тих чи інших причин підготовчий період особа з інвалідністю, як правило проводить вдома. І тут їй необхідні наші поради.

Перш за все, якщо лікар-терапевт не знаходить протипоказань, особа з інвалідністю повинна добре освоїти ходьбу на милицях, хоча б по кімнаті, в межах 10-20 метрів. Якщо цей найпростіший навик недоступний людині через відсутність належної опороздатності збереженої кінцівки або через запаморочення, появи болю в серці, то протезування в даний час втрачає сенс. Необхідно через МСЕК звертатися до регіонального органу соціального захисту населення для забезпечення такої особи з інвалідністю кріслом-візком.

У підготовчий період особа з інвалідністю повинна поліпшити загальний стан здоров'я, підвищити життєвий тонус. Для цього необхідно щодня займатися фізичними вправами. Консультацію з цього питання Ви можете отримати у лікаря або інструктора ЛФК, ще перебуваючи в лікарні. Крім того, Ви повинні знати свої основні вимоги щодо підготовки кукси до протезування.

Фахівці нашого партнера німецького протезно-ортопедичного концерну ОТТО БОКК пропонують: